Autorka BambinoItaliano Marzena Wierzbicka – mama 7 – letniego Maćka i 3 – letniego Miłosza, zawodowo tłumaczka i lektorka języka włoskiego, absolwentka Uniwersytetu w Palermo oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy przysięgłych IPSKT na wydziale Lingwistyki Stosowanej UW. Italianistka z wykształcenia i z zamiłowania. Jej pasją są Włochy i wszystko co się z tym wiąże, a przede wszystkim język, sztuka kulinarna oraz literatura.

Dzięki jej doświadczeniom związanym z wieloletnim pobytem i edukacją we Włoszech  uznaje się za propagatorkę kultury, języka i sztuki włoskiej w Polsce.

Autorka nowatorskiej metody nauczania języka włoskiego BambinoItaliano. Jest młodą mamą, która próbuje połączyć pasję, macierzyństwo oraz życie zawodowe. I właśnie tak oto narodził się pomysł BambinoItaliano. W sposób zupełnie naturalny i biorący pod uwagę podstawowe czynności życiowe małego dziecka powstała metoda nauki języka, która łączy umiejętności ruchowe, muzyczne, plastyczne oraz lingwistyczne. Maluszki, podążając za naturalnymi dla nich bodźcami, są w stanie przyswajać nowe informacje czy nowe słówka. Dlatego też powstała metoda która wykorzystuje niezliczony wachlarz umiejętności maluszka do nauki języka obcego. Lektor nie tylko mówi, śpiewa, czy porusza się w charakterystyczny sposób, ale też wykorzystuje np. plastelinę, farby czy kredę. Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowe scenariusze zajęć opartych na metodzie BambinoItaliano.